Strona internetowa sołectwa Cisie gm. Blachownia

TAK dla CHODNIKA w Cisiu!

TAK dla CHODNIKA w Cisiu!

Rozpoczynamy akcję zbierania podpisów pod petycją do Burmistrza Blachowni, który w naszym imieniu może wystąpić do Starostwa Powiatowego w sprawie wybudowania chodnika wzdłuż drogi powiatowej przy ul. Cisiańskiej w Cisiu. Po przeanalizowaniu zdarzeń mających związek z naruszeniem bezpieczeństwa użytkowników tego odcinka drogi powiatowej na przestrzeni kilku ostatnich lat, jak również w celu zwiększenia bezpieczeństwa Mieszkańców Cisia oraz przede wszystkim dzieci chodzących pieszo do szkoły, zwracamy się do Mieszkańców naszego Sołectwa o poparcie starań budowy chodnika.

Warto odnotować, iż z roku na rok zwiększa się liczbą pojazdów poruszających się po ul. Cisiańskiej. Do tego zwiększa się też ruch pieszych, osób uprawiających biegi czy amatorów nordic walking, którzy korzystają z drogi szczególnie po zmroku, w warunkach mocno ograniczonej widoczności.

Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważna jest sprawa wybudowania chodnika wzdłuż ulicy Cisiańskiej. Liczba podpisów pod petycją będzie dowodem na to, że naprawdę zależy nam na polepszeniu stanu bezpieczeństwa tych wszystkich, którzy z tej drogi korzystają. Niewątpliwy sukces tej akcji będzie potwierdzeniem, że Mieszkańcy Cisia tworzą społeczność, która potrafi upomnieć się o swoje prawa.

W najbliższych dniach do domów Mieszkańców udadzą się przedstawiciele Sołectwa z petycją "TAK DLA CHODNIKA w Cisiu".

Proszę, poprzyjcie naszą akcję.

Paweł Gąsiorski
Sołtys Sołectwa Cisie